2011. február 23., szerda

A Tetoválások Története – I. rész

Az amerikai „tattoo” szó a polinéz „ta” szóból ered, melynek jelentése „megsebezni”. A biblia írásának idejében sokan felszólaltak a tetoválások ellen – azt ördöginek és barbárinak titulálva. Később egyre elfogadottabbá váltak a tetoválások, és a társadalomban elfoglalt helyet jelezték vele, vagy tetteket – főleg a nem keresztény társadalmakban. Sokszor a rabokat is, vagy a bűncselekményt elkövetőket tetoválással büntették, így akárhova menekültek, nem szabadulhattak bűneiktől.
A 18. században, amikor a hajózással eljuthattak az emberek bárhova, a matrózok között vált kedvelt szokássá a tetoválást, amelyekkel emléket állítottak a különböző utakra, vagy épp szerencsét hozó szimbólumokkal (feleség) díszítették testüket. Érdekesség, hogy a 19. században betiltották a tetoválást a francia hadsereg- és tengerészetben, egy sebészorvos aggodalmai miatt.
A modern tetoválás az első elektromos tetoválótűhöz köthető, amelyet Samuel O’Reilly talált fel 1890-ben, ezzel még népszerűvé és egyre elfogadottabbá téve a tetováláskultúrát. A modern tetoválás kor elején viszont még mindig a matrózokkal, bűnözőkkel, vagy alkoholistákkal azonosították a tetoválást viselőket.
A negatív előítéletek viszont óriásit enyhültek az elmúlt évtizedekben, köszönhetően annak is, hogy a tetoválás divattá nőtte ki magát.
Manapság már nem kell semmiféle mély érzés, vagy kötődés ahhoz, hogy valakinek tetoválása legyen. Elég, ha megtetszik egy minta, és pár napon belül rajtad lehet. Mi több, a megunt, vagy rosszul sikerült tetoválások eltávolítására is van mód a modern korban, lézer segítségével.

Tetoválás minták és jeletései, elterjedése

A tigrist másodsorban a Kínából bekerült festmények és rajzok tették népszerűvé. Kínában jóval több tigrissel találkozhatunk, mint Japánban, így nem meglepő, hogy sok festmény készült ott róluk. Ezeket pedig átvették a japánok, és „átformálták” saját elgondolásuk szerint.           
A tigris tetoválások többféle formát kaphatnak – a realisztikus designtól a teljesen elvontakig. Általában mozgás közben ábrázolják az állatot, például a karmát lendítve: ez aggressziót fejez ki; míg a sziklán csendesen ülő tigris dominanciát jelképez. Egy szintén népszerű design a felülről ábrázolt, és áldozata felé lopakodó tigris, ami ambíciót és összpontosítást jelent.

A japán tigris továbbá jelenthet érzékenységet, szeretetet, makacsságot és erőt, a már említettek mellett – az ábrázolástól függően.

2011. február 2., szerda

Picit depis hangulat...

Mivel is kezdhetném, picit depis a hangulat...
Nemrég azon agyaltam , hogy mi van azzal a lánggal , ami anno még úgymond "bennem égett"
Kialudt végleg?!?
Nemtom, hogy valaki ... bárki a világon vissza tudja-e hozni azt ami "akkor" volt...
Lehetetlen állapot ez az egész , de ezen is túl kell esni... akár 10xerre 100xorra 1000xerre
:S semmi sem jó perpill , de remélem ez hamarosan változik , mert kibírhatatlan :SSS
Ennyit mára...

2011. február 1., kedd

2011. március 4

Mennydörgés és villámlás..

Villámcsapás: A villám rendszerint a környék legmagasabb pontjába, például egy magas épületbe, vagy egy magányos fába csap bele.
Éppen ezért a viharban veszélyes fa alá húzódni - egy autó sokkal biztonságosabb- menedéket nyújt.

Valami kis változás kell...

Valakinek van valami ötlete?:)